Hakkımızda

Bir hayalin peşinde koşmak bizim yola çıkış hikâyemiz. Ülkemizdeki eğitim politika ve uygulamalarının çok sık değişmesi, iyi bir içerik ve eğitim yönetimi gerekliliğini ortaya çıkarıyordu. Araştırma sonucu tüm dünya ülkelerinde de eğitimin büyük bir sorun olduğunu tespit ettik. Bu sonuçların da hızlandırıcı etkisiyle hayallerini kurduğumuz eğitim yayıncılığı hayatına başladık.

Önceliğimiz değişen öğretim programlarından hareketle uzun süre kullanabileceğimiz içerikler geliştirmekti. Fakat tüm programlar birden değişince kendimizi büyük bir kitap dünyasının içinde bulduk. Bu büyük dünya içerisinde kendi dünyamızı nasıl kuracağımızı zorlu bir sürecin sonucunda planladık. Beş yıl sürecek üretim planını eğitimin uluslararası yönünü de hesaba katarak kurguladık. Kaliteli içeriğe ihtiyacın fazla olduğu alanlardan başlayarak içeriklerimizi üretmeye başladık. Hedefimiz dört yıl içerisinde ülkemiz çocuklarının yolculuklarını kolaylaştırırken dünyanın gelişmiş ülkelerine de eğitim içeriği ihraç edebilmektir.

Bir grup olarak çıktığımız yolda her an hikâyemizi yazmaya devam ediyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için sosyal medyanın etkin gücünden faydalanmak ve dijital çağın gerisinde kalmamak için çalışmalar yaptık. Bu kapsamda eğitim içeriklerimizi, alanında çalışmalarıyla öne çıkmış eğitimcilerle oluşturuyoruz. Eğitimcilerimiz içeriklerini hazırlarken disiplinler arası uyumu ve uluslararası içerik ihtiyacını da dikkate alarak hareket ediyorlar.

Asıl gaye ve hedefimiz olan ülkemiz çocukları için hazırlanan içerik ve kitaplarımızda konuları güncel hayat kullanımlarıyla ve akıllarında kalacak etkinliklerle veriyoruz. Yolculuğumuz “Tayfa TYT” serileriyle devam ediyor. Yaptığımız içeriklerin ülkemiz eğitim politikasına ve planlamasına yol gösterecek öncü güzellikler içermesini hedefliyoruz. Bu kapsamda iyi bir Arge çalışması da yürütüyoruz.

 
YUKARI